Русе е с три номинации за Годишните награди на Министерството на туризма

сряда, 30 ноември 2022

Русенци могат да гласуват за "Фестивал на Торта Гараш" като туристическа атракция на 2022 г.

Стартира електронното гласуване за седмите Годишни награди в туризма, като онлайн вотът ще определи носителите на призове в 10-те категории в конкурса на Министерството на туризма. Община Русе е с три номинации в категориите с професионална насоченост - Туристическа атракция/обект, Туристическа дестинация и Туристическа община, като атракцията, за която могат да гласуват русенци, е Фестивалът на торта Гараш на ОП „Русе арт“.

Русенският регион е включен в още две категории - Публикация на тема “туризъм” в интернет блог и Журналистически материал на тема “туризъм” в онлайн медия. В тях са номинирани публикациите „Пътувай с мен – село Табачка, област Русе“ в patuvaismen.blogspot.com, „Ивановски скални църкви край Русе и стенописи на 8 века“ в patepisanici.com. „Беленски мост – как Колю Фичето смаял Мидхат паша“ в patepisanici.com на Боряна Момчилова и „Къщата на Калиопа – история за забранената любов“ на Георги Гюзелев в туристическия сайт faiton.bg са другите две предложения, които ще се борят за гласовете на сънародниците ни.

Гласуването за финалистите е до 23:59 ч. на 5 декември на https://www.tourismawards.bg/, като сайтът е достъпен и през уебстраницата на Министерството на туризма. Всеки може да гласува онлайн за един участник в рамките на една категория (отчита се едно гласуване от всеки IP адрес), като може да се подкрепи кандидат от всяка категория. Целта на конкурса е да насърчи развитието на българския туризъм чрез популяризиране на туристическите обекти и дестинации и повишаване на конкуренцията в туризма и качеството на туристическата услуга.

Голямата награда в категория „Изборът на българите“ традиционно ще бъде определена сред всички туристически обекти, включени в „100-те национални туристически обекта“ и „50-те малко познати места“. Наградите ще бъдат връчени на официална церемония на 13 декември. Победителите в Годишните награди в туризма ще получат статуетка, изобразяваща символа на красотата на България и запазената марка на конкурса – българската роза, както и грамота.