четвъртък, 07 август 2014
Нов транш помощи изпрати Община Русе за пострадалата от наводненията Мизия. Камионът, който отпътува днес сутринта, е натоварен с пакетирани храни. Пратката съдържа по 150 кг. боб, леща, ориз и картофено пюре. Дарението на хранителни продукти е направено от запасите на общинското предприятие „Социално предприятие - обществена трапезария“ в Русе.
Това е втората акция, която инициира Община Русе в помощ на пострадалото население на Мизия, само за една седмица. Във вторник (05.08.2014 г.) камион достави на бедстващите хора 6 000 бр. минерална вода от 1,5 л., а русенската фирма „Шогун“ изпрати 300 бр. хляб.
По информация на БЧК в наводнените райони необходимостта от чиста питейна вода и пакетирани хранителни продукти, остава изключително голяма.
Кметът Пламен Стоилов се срещна с младежи от Швеция
сряда, 06 август 2014
Кметът Пламен Стоилов даде старт на строителството на ново депо за ремонт…
четвъртък, 07 август 2014
Последни Новини
Седмичен отчет за дейността на общинската администрация
петък, 03 юли 2026
Седмичен график за миене на улици и булеварди в Русе
петък, 03 юли 2026
Русе ще бъде домакин на Международния фестивал MASKA XXXL на 4 юли
петък, 03 юли 2026
Инициатива на Община Русе превърна ученически идеи в послания към природата
четвъртък, 02 юли 2026
Касата на театъра затваря през лятото, билети само онлайн
четвъртък, 02 юли 2026
Община Русе стартира нова електронна услуга за резервация на граждански…
сряда, 01 юли 2026
Културна програма за месец юли
сряда, 01 юли 2026
Община Русе предлага богата програма от летни занимания за деца и ученици
сряда, 01 юли 2026