Русе отбеляза Деня на детето с много настроение и детски таланти

четвъртък, 03 юни 2021

Макар и с два дни закъснение, русенци отпразнуваха с много настроение Деня на детето. Събитието се проведе на няколко места в града с различни забавления за най-малките.

Празникът започна на алеята пред хотел „Дунав“, където общинските детски градини показаха своите шарени работилници, които увличаха и минаващи деца да творят заедно с тях. Пред Съдебната палата Общинският детски център за култура и изкуство представи празничен концерт с много песни, танци и игри. В тържествената програма се включиха и общинските звена на полицията, пожарната и „Паркстрой“, които запознаха децата с професиите си. Своя дебют пред русенци направиха първият русенски електробус и новите почистващи машини на „Паркстрой“. Доброволците от БЧК бяха разположили специална шатра, където обучаваха всички желаещи на техниките за първа помощ. На кея Държавният куклен театър подари на децата забавен и поучителен спектакъл.

Наситен със събития беше и следобедът. В 17:30 ч. на сцената до Съдебната палата общинските детски градини представиха традиционния си годишен концерт. По същото време в Парка на младежта имаше концерт на съставите на Общинския младежки дом и изложба на детски рисунки на клуб „Палитра“. В 17:30ч. в комплекс "Олимпия" се състоя шоу за децата от "Дружба" и "Чародейка" под надслов "Празнувай с нас".

По време на празничния ден бяха поставени кутии за събиране на средства за лечението на малката Яница Карачорова от Русе, която се нуждае от спешна операция в Германия. За благотворителната кауза флашмобове на ключови места в града  организираха танцьоите от балет „Freedom“.