понеделник, 20 май 2024
По случай 24 май – Деня на Светите братя Кирил и Методий, на българската писменост, просвета и култура и на славянската книжовност, Община Русе е подготвила редица празнични събития.
Тържествените чествания ще започнат на 23 май, когато в 18 ч. в Голямата зала на Доходното здание ще се проведе официалната церемония по награждаване на тазгодишните носители на Наградата „Млад творец“ и Награда „Русе” в областите „Изкуство и култура“ и „Образование и наука“. С тях всяка година се удостояват творци, дейци, творчески екипи и организации, работещи в сферата на изкуството, културата, образованието и науката, за значителен принос и активна дейност за издигане авторитета на град Русе. Тържествената церемония е с вход свободен.
На 24 май празничното шествие с представители на русенските училища започва в 10:30 ч. От СУ „Христо Ботев“ барабанчиците от НУИ „Проф. Веселин Стоянов“ и XIII Общински гвардейски отряд към Младежки дом – Русе ще предвождат носещите българския трибагреник, а от ПГДВА „Йосиф Вондрак“ шествието ще се движи под съпровода на Общинския духов оркестър и Мажоретен състав „Екстрийм“ към Младежкия дом. Участниците ще се придвижват по ул. „Александровска“, като знаменните групи и училищните блокове ще се съберат пред сградата на община Русе. В 11 ч. започва празничният концерт от представители на Общинския детски център за култура и изкуство и Общински младежки дом-Русе.
Тази година церемонията по награждаването с грамоти и плакети на учениците, постигнали високи резултати в своето обучение, ще се състои от 12 ч. пред Доходното здание, като е предвидено при лошо време събитието да бъде изместено във фоайето на сградата.
Енергичен и емоционален финал на изложението „Уикенд туризъм” с концерт…
неделя, 19 май 2024
Над 35 000 цветя ще красят един от символите на Русе – Вазата в Парка…
понеделник, 20 май 2024
Последни Новини
Петър Стоянов спечели в Русе първата за България европейска купа във водомоторния…
понеделник, 24 август 2026
Децата на Русе с най много отличия в турнира „Александър Русев“
неделя, 23 август 2026
26 състезатели демонстрираха прецизност и техника на Републиканското първенство…
неделя, 23 август 2026
Започна Държавното първенство по акватлон с над 160 участници
събота, 22 август 2026
Ара Маликян ще представи „Intruso“ пред русенската публика на 10 октомври
събота, 22 август 2026
Кметът Пенчо Милков откри Световния шампионат по водомоторен спорт
събота, 22 август 2026
Седмичен отчет за дейността на общинската администрация
петък, 21 август 2026
Седмичен график за миене на улици и булеварди в Русе
петък, 21 август 2026