Русе отбелязва 60-годишнината от побратимяването със Сент Уан

вторник, 21 септември 2021

На 23 септември Община Русе ще отбележи 60-годишнината от побратимяването ѝ с френския град Сент Уан.

В чест на дългогодишното приятелство от 11 часа пред Доходното здание Общинският духов оркестър с диригент Димчо Рубчев ще изпълни за русенци и гостите на града програма от френски шансони.

На място ще бъдат изложени и фотографии на двата града, както и договорът за побратимяването им.

Вечерта на сцената на фестивала “Мартенски музикални дни” също ще има френско присъствие - ще свири младият пианист Люка Дебарг.

Началото на отношенията на Община Русе и Сент Уан е поставено през 1961 г., когато кметовете Вълко Вълков и Фериан Льофор подписват споразумение за сътрудничество. През годините двустранните контакти са активни. Провеждат се много културни обмени, посещения на различни делегации от специалисти в различни области-художници, архитекти, спортисти и представители на общинските администрации.

При встъпването си в длъжност настоящото ръководство изпрати писма, с които „съживи“ кореспонденцията с всички побратимени градове и продължава да работи активно за създаването на устойчиви партньорства с тях.