понеделник, 02 юни 2025
На 7 юни Русе за поредна година ще почувства духа на автомобилната класика с 11-ото издание на Парада на ретро автомобили. Събитието е под егидата на кмета на община Русе и се организира от Авто-мото клуб „РусчукЪ“ в партньорство с Общинската фондация „Русе – град на свободния дух“ и представители на местния бизнес.
Любителите на класически автомобили и мотоциклети ще могат да видят отблизо десетки уникални превозни средства от различни десетилетия и континенти — автомобили, мотоциклети, бусове, кемпери, велосипеди и дори педални коли, всички със своята история и чар. Парадът на ретро автомобили в Русе заема заслужено място в националния календар на ретро събитията, като ежегодно привлича десетки колекционери на стари автомобили и мотоциклети от цялата страна и чужбина. По думите на организаторите, събитието не просто представя редки и ценни машини — то съживява духа на отминали епохи чрез звука на старите двигатели и блясъка на легендарни автомобилни символи.
Регистрацията и подреждането на превозните средства ще започне в 9 ч., а официалното откриване ще се състои в 10 ч. на алея „Перистери“. Изложбата ще продължи до 14 ч., когато ще бъдат връчени награди на собствениците на най-атрактивните експонати. Посетителите ще могат да разгледат и да се снимат с уникалните возила, както и да изберат носителя на Наградата на публиката.
Парадът има и богата съпътстваща програма. На сцената ще се изявят млади русенски таланти от различни клубове към Общинския младежки дом: Мажоретен състав „Екстрийм“, студио за поп и джаз пеене „Икономов“, Танцово студио „Импулс“, Вокална Група „Приста“, Фолклорно танцово студио „Зора“. Една от най-успешните русенски групи - „Сода Акустик“, ще се погрижи за настроението на любителите на ретро автомобили. Образователен център „Дворецът на децата“ ще предложи занимания за най-малките — рисуване, сглобяване на модели, игри и забавления за деца от всички възрасти. А благодарение на партньорството с „БДЖ – Пътнически превози“ всички участници в парада ще могат да посетят безплатно Музея на транспорта и да се потопят в историята на българската и световната транспортна култура.
Събитието е отворено за участие и всеки, който притежава класическо превозно средство, може да направи заявка за участие чрез:
• Фейсбук: страницата на Авто-мото клуб РусчукЪ
• e-mail: automotoclubruschuk@gmail.com
• тел.: 0886002940
Организаторите призовават русенци и гостите на града да следват указанията на организаторите и стюардите и да се насладят на това уникално събитие, което съчетава автомобилна история, култура и емоция в сърцето на Русе.
Първият български актьор, стъпил на сцената на Оскарите - Димитър Маринов,…
понеделник, 02 юни 2025
Общинските екипи продължават дейностите по косене на тревните площи в…
понеделник, 02 юни 2025
Последни Новини
Световни балетни звезди откриват десетото издание на Международния конкурс…
понеделник, 30 март 2026
Правилникът на Обществения съвет по околна среда вече е достъпен онлайн
понеделник, 30 март 2026
Със 7 подобрени национални рекорда завърши четвъртото издание на „Дунав…
понеделник, 30 март 2026
Започна приемът на заявки за участие в 56-ото издание на Фолклорния събор…
понеделник, 30 март 2026
Местната комисия за борба срещу противообществените прояви на малолетни…
понеделник, 30 март 2026
От 27 май започва подаването на заявления за първи клас в Русе
понеделник, 30 март 2026
С концерт за 120 г. от рождението на Шостакович бе закрито 65-ото издание…
понеделник, 30 март 2026
НИМХ обяви жълт код за значителни валежи за община Русе на 29 март
събота, 28 март 2026