сряда, 10 август 2016
Русе ще посрещне най-големия речен поход в света – Международната дунавска регата „ТИД-2016“. Водният поход по река Дунав ще достигне русенския бряг под хотел „Рига“ на 15-ти август. Следва ден почивка, а на 17-ти, участниците се отправят за Ряхово, Тутракан, Ветрен и последна спирка от българския бряг – Силистра, където се очаква да пристигнат на 21-ви август.
В момента походът по вода е достигнал град Лом. Това е 61-вото издание, като близо 100-те участници са от шест държави - България, Румъния, Австрия, Германия, Сърбия и Швейцария. Българските участници в регатата са около 40 -най-многобройни са членовете на две русенски организации – Яхтклуба и туристическо дружество „Приста“.
Регата „ТИД-2016“ преминава през държавите Германия, Австрия, Словакия, Унгария, Сърбия, Хърватска, България и Румъния. Походът по вода стартира от Германия през месец юни и ще завърши в началото на септември в Румъния.
Фолклорно танцово студио „Зора” набира нови танцьори
вторник, 09 август 2016
В петък отбелязваме Международния ден на младежта
сряда, 10 август 2016
Последни Новини
Седмичен отчет за дейността на общинската администрация
петък, 30 януари 2026
На 2 февруари ще се възобнови учебният процес в ремонтираната сграда на…
петък, 30 януари 2026
Жълт код за значителни валежи и поледици в Русе
четвъртък, 29 януари 2026
Общинският съвет в Русе одобри нови цени за паркиране от 1 февруари 2026…
четвъртък, 29 януари 2026
Община Русе ще разположи 5 автоматични външни дефибрилатора на ключови…
четвъртък, 29 януари 2026
Пенчо Милков: Устойчивото управление се гради с доверие, последователност…
четвъртък, 29 януари 2026
Културна програма за месец февруари
четвъртък, 29 януари 2026
Концертът „Синьо сърце“ подкрепя с 3 хиляди евро Сдружение „Родители на…
четвъртък, 29 януари 2026