Русе посрещна световния си шампион в изтласкването на тежести Ангел Русев

понеделник, 13 декември 2021

Днес състезателите от ТСК "Русе" посрещнаха съотборника си Ангел Русев, който преди броени дни грабна златото на Световното първенство по вдигане на тежести в Узбекистан.

Ангел извоюва световната титла,  изтласквайки 144 кг., а в двубоя зае трето място.

"Най-голяма конкуренция ми бе казахстанецът", заяви русенският шампион.

Той разказа, че се е подготвял за състезанието през цялата година.

Преди няколко месеца в Москва Ангел Русев стана европейски шампион  при мъжете и постави нов рекорд за юношите.

"Медалите тежат, защото очакванията са все по-големи", сподели състезателят.

"В най-тежкия момент от първенството ти не беше сам. Зад теб бяха треньорите, всички, които те подкрепят и обичат. Благодаря от сърце, че развълнува русенци и донесе за пореден път слава на града ни", каза кметът на Русе Пенчо Милков. Той му връчи парична премия и поздрави треньорите на ТСК "Русе" Кръстина и Радослав Атанасови, изградили най-добрата школа по вдигане на тежести в България през последните няколко години.

През 2019 г. Ангел стана европейски вицешампион за мъже от Батуми и златен медалист до 20 г. с 3 световни рекорда за юноши от Букурещ. Миналата пролет спечели сребро в кат. 61 кг на предолимпийския турнир за Световната купа в Иран. През 2018 г. отвоюва европейска титла до 17 г. в Милано и записа шесто място на световното първенство за мъже в Ашхабад (Туркменистан), а година преди това се върна с бронз от континенталния шампионат на 17-годишните в
Прищина. Първият му голям успех бе европейското злато при 15-годишните от първенството в Томисл (Полша) през 2016 г. Световен рекордьор за кадети и европейски за юноши.