Русе ще отбележи 139 години от Съединението

понеделник, 02 септември 2024

На 6 септември /петък/ от 11 часа ще се състои традиционната церемония по поднасяне на венци и цветя по повод Съединението на Княжество България с Източна Румелия.

Отбелязването на 139-ата годишнина ще се проведе пред Паметника на загиналите в Сръбско-българската война на пл. „Княз Александър Батенберг“. С изпълнението на военни маршове Общинският духов оркестър, ръководен от маестро Димчо Рубчев, ще приветства гостите, а пред монумента ще бъде строен почетен караул от служещите във Военно формирование 32420.

Тържествени слова ще произнесат кметът на община Русе Пенчо Милков и областният управител Драгомир Драганов.

Със заупокойна молитва и благодарствен молебен за Съединението на България Негово Високопреосвещенство Русенският митрополит Наум и свещеници от Русенската света митрополия ще почетат паметта на загиналите в борбите за освобождение и национално обединение.

В края на церемонията официални институции, политически партии и други организации ще положат своите венци с предварително записване на имейл адрес pr@mayor-ruse.bg.

Водещ на церемонията ще бъде актьорът от Драматичен театър „Сава Огнянов“ Борислав Апостолов.