сряда, 29 април 2026
На 6 май /сряда/ от 11:30 часа пред Паметника на загиналите в Сръбско-българската война /пл. „Княз Ал. Батенберг“/ Община Русе ще проведе тържествена церемония по повод Деня на храбростта и българската армия и празника на града.
Събитието ще започне с изпълнения на Духовия оркестър с диригент маестро Димчо Рубчев, след което ще бъде построен почетен караул и ще се състои ритуал по приемането му от началника на гарнизона. Цветелина Топалова от ДГ "Пинокио" ще изпълни "Молитва за България".
Тържествено слово по случай паметната дата ще произнесе кметът на община Русе Пенчо Милков.
В знак на признателност към загиналите за България ще бъдат отслужени заупокойна молитва и благодарствен молебен от свещеници от Русенската света митрополия. Церемонията ще продължи с поднасяне на цветя пред паметника. Желаещите организации да поднесат венци следва да се запишат на имейл pr@mayor-ruse.bg до 5 май.
Водещ на церемонията ще бъде актьорът от Драматичен театър „Сава Огнянов“ Венцислав Петков.
Малки русенски таланти ще мерят сили в състезание по роботика на 9 май
сряда, 29 април 2026
Последни Новини
Седмичен отчет за дейността на общинската администрация
петък, 24 юли 2026
Приключи първият етап от инициативата за гражданско участие в опазването…
петък, 24 юли 2026
Спектакъл за насилието и доброто се играе тази събота във Фабрика „Култура“…
петък, 24 юли 2026
МИРГ Русе – Иваново – Борово подкрепя местните общности и ще финансира…
петък, 24 юли 2026
В периода 27-30 юли ще се третира срещу комари в Русе и населените места…
петък, 24 юли 2026
Временни промени в разписанията на три линии от градския транспорт в Русе…
петък, 24 юли 2026
На 25 юли Skate Fest Русе събира любителите на екстремните спортове в…
четвъртък, 23 юли 2026