понеделник, 16 август 2021
Състезателят на СК „Триатлон – Далян Русе“ Момчил Димитров се класира пети в своята възрастова група /25 – 29 г./ в надпреварата по триатлон във Франкфурт, Германия. Успехът в тази квалификация му дава възможност да участва на световното първенство „Айрънмен триатлон“ в Хаваи през октомври.
С постигнатото време от 9:42:06 русенският състезател ще премери сили с най-добрите железни мъже в света.
Това не е първото участие на Момчил Димитров в „Айрънмен триатлон“. През 2019 г. той заема 88-о място на проведеното световно първенство в Копенхаген, Дания. Резултатът му е с 1 ч. и 30 мин. по-добър от постигнатото през предходната 2018 г.
„Айрънмен триатлон“ е вид триатлон на дълга дистанция, организиран от Световната триатлон корпорация (WTC). Състезанието се състои от 3.86 км плуване, 180.25 км колоездене и 42.20 км бягане, които се провеждат едно след друго и без почивки. Счита се за едно от най-тежките физически спортни състезания в света.
Затварят до 22 август част от ул. „Св. Димитър Басарбовски“
понеделник, 16 август 2021
Русенецът Теодор Цветков ще стартира благотворителното си плуване в река…
понеделник, 16 август 2021
Последни Новини
Кметът Пенчо Милков: „Необходима е спешна намеса от страна на държавата,…
четвъртък, 16 април 2026
Празникът на торта „Гараш“ в два дни, "Queen Sensation" забиват на площада
четвъртък, 16 април 2026
Започва безплатно събиране на едрогабаритни отпадъци
четвъртък, 16 април 2026
Седмичен график за миене на улици и булеварди в Русе
четвъртък, 16 април 2026
Русе ще отбележи 150 г. от Априлското въстание с възстановка на паметните…
четвъртък, 16 април 2026
Ара Маликян отлага своя концерт в Русе за 10 октомври
четвъртък, 16 април 2026
ДГ „Иглика“ в Русе ще бъде обновена по интегриран проект за устойчиво…
четвъртък, 16 април 2026
Зам.-кметът Енчо Енчев: Културата и образованието са основа за устойчивото…
четвъртък, 16 април 2026