Русенка отпразнува 100 – годишен юбилей

петък, 28 ноември 2014

Поздравителен адрес от името на кмета Пламен Стоилов получи за 100-годишния си юбилей Мария Николова от Русе. Директорът на Дирекция „Здравни и социални дейности“ г-жа Мариела Личева поднесе на столетницата приветствието от кмета, заедно с букет и символичен паричен подарък, с пожелание да бъде здрава и обградена още дълги години от любовта на близките и роднините си.

Родословното дърво на  баба Мария е голямо. Тя има четири дъщери, 8 внука, 16 правнука и 7 праправнука. Макар и с живот, изпълнен с тежки моменти възрастната дама успява да премине през тях, като дори надживява две от децата си. Баба Мария споделя, че тайната на дълголетието й се крие в търпението. В ежедневното й меню няма ограничения и диети – казва, че обича да си хапва от всичко. Въпреки преклонната си възраст, столетницата е в добро здраве и завиден вид. Горда е, че дори и на сто години почти не ползва бастун, а според личния й лекар тя е най-здравата му пациентка.

Баба Мария посреща с широка усмивка гостите за 100-я си рожден ден, радвайки се на висок дух и добро настроение сред роднините и приятелките си.