Русенска социална услуга с награда за социално ефективни модели

понеделник, 17 юни 2024

През уикенда в Градския парк в Разград се проведе първото издание на фестивала „Пътеводител на доброто“. Форумът се организира от Сдружение „Българо-Румънски трансграничен институт по медиация“ /БРТИМ/,  Агенция „Генезис“, „Виталити Груп“ и „Генезис Арт“ и е със съдействието на община Разград, като в него се включиха 40 социални услуги от страната. В категория „Социални услуги от резидентен тип за пълнолетни лица и възрастни хора“ победител стана русенският Център за настаняване от семеен тип на пълнолетни лица с психични разстройства (ЦНСТПЛПР) „Св. Петка“.
Наградата бе връчена на управителя на социалната услуга Милица Иванова. По нейните думи Центърът предоставя качествена услуга за своите потребители благодарение на всеотдайния и сплотен екип, който работи там.
Програмата стартира с панел за представяне на ефективни социални модели в социалната работа, допринесли за развитието на услугата, подобряването на живота на потребителите и популяризиране в общността. Фестивалът бе с конкурсен характер, като компетентно жури определи победителите в 4 категории - социални услуги в общността за деца/младежи, социални услуги в общността за пълнолетни лица и възрастни хора, социални услуги от резидентен тип за деца/младежи и социални услуги от резидентен тип за пълнолетни лица и възрастни хора.
Във втората част от програмата на открита сцена близо 200 потребители на социални услуги от цялата страна участваха в концерт за индивидуални и групови изпълнения в областта на музикалното, танцовото и театралното изкуство. Флашмоб на приятелството, анимация за деца и възрастни, както и гост – изпълнителите бяха само част от богатата програма, подготвена от организаторите.
През целия ден в Градския парк в Разград бяха разположени 18 шатри, където желаещите можеха да закупят изделия и сувенири, изработени от потребители и служители на социални услуги.