Русенската регионална библиотека бе домакин на олимпиада по ментална аритметика

събота, 25 ноември 2023

В Регионалната библиотека „Любен Каравелов“ се проведе олимпиада по ментална аритметика, организирана от Учебен център „Архимед“ и „Абакус Академия”. Участие в състезанието взеха 30 деца от различни възрастови групи. Гост на събитието беше заместник-кметът на Община Русе Енчо Енчев, който поздрави организаторите и участниците в олимпиадата с пожелание да поддържат непрестанни интереса, вдъхновението и обичта си към учението, и да се стремят към високи цели и постижения.

Формата на Олимпиадата съчетава  бързина, точност и логическо мислене, като така организаторите показват, че математиката може да е интересна, както и да стимулира развитието на интелекта и логичната мисъл. Участниците трябваше да решат интригуващи задачи и сценарии, които бяха не само математически въпроси, но и тестваха бързината на ума и изобретателното им мислене.

Всички участници получиха медал и грамота за участието си в Олимпиадата.

Менталната аритметика става все по-популярна, защото не само спомага за подобряване на математическите умения, но и е ключова за интелектуалното развитие и формиране на логическа мисъл. Развиването на креативността, стратегическото мислене и способността за решаване на различни проблеми са в основата на формирането на младите умове.