Русенски деца отбелязаха Седмицата на толерантността

понеделник, 15 ноември 2021

Международната Седмица на толерантността (8-16 ноември) отбелязаха децата от детска градина „Снежанка“ в Русе.

Идеята за дейности в групи се осъществи под ръководството на екипа за подкрепа на личностно развитие, детски учители, Координационния съвет за превенция на тормоз и насилие и родителския клуб на деца със специални-образователни потребности.

В групите с музикални подвижни игри бе подпомогната интеграцията на най-малките. Съвместно в предучилищните групи пък взеха активно участие деца – билингви, деца със специални образователни потребности, с емоционално-поведенчески и комуникативни затруднения. Дейностите бяха подкрепени  от логопед, ресурсен учител и психолог, които допринесоха за груповата сплотеност, удовлетвореност и креативността на децата.

Родителите изработиха табла и поднесоха признателност към ръководството, учителите и екипа за подкрепа на личностно развитие за отдадеността и толерантността към децата със специални образователни потребности и затова, че не спират да търсят начини за тяхната изява, приобщаване и възпитание.

Част от творбите като компилация от съвместната работа по групи с мотото „Ръка за ръка“ ще бъдат подарени на Община Русе, Регионалното управление на образованието и Регионалния център за подкрепа на процеса на приобщаващото образование с благодарност за сътрудничеството в сферата на приобщаващото образование и толерантността към различните деца.