петък, 15 ноември 2019
На 16ноември 2019 г., от 9:30 до 17:00 часа в зала 2Г.302 на 2-ри корпус на Русенски университет „Ангел Кънчев“ ще се проведе третото поредно занятие от курса „Блоково програмиране на дронове“. Участници в курса са повече от 50 седмокласници от СУ „Васил Левски“ и техните учители Мария Спасова, Филип Тодоров и Тодор Йорданов. Провеждането на курса се осъществява от преподаватели в Катедра „Телекомуникации“ на Русенски университет „Ангел Кънчев“. Дейността е етап от проект „STEАM EDU4future - STEАM образование за устойчиво бъдеще“, който се реализира по програма „Знание и растеж“, осъществявана от Фондация „Русе - град на свободния дух“, с подкрепата на Фондация „Еконт“.
В рамките на курса учениците ще научат какво представляват дроновете, какви са техните структурни компоненти и какви са функционалните им възможности. Обект на презентациите на лекторите ще са и актуалните и бъдещите приложения на безпилотните летателни апарати.
В рамките на няколко учебни часа, седмокласниците, които участват в пилотното провеждане на обучението по блоково програмиране на дронове, ще се научат как да осъществят връзката между летателните апарати и своите мобилни устройства, както и как да програмират чрез блокове с команди основните мисии по излитане, кацане, зависване и преместване в пространството на дроновете. Учениците научиха основните елементи на алгоритмите за програмиране, видовете програмни цикли, как се дефинират променливи и каква е тяхната функция. Самостоятелните практически занятия позволиха на учениците да програмират предоставените им безпилотни летателни апарати и те се научиха как да изчертават с тях геометрични фигури, както и как да изпълняват мисии по зададен маршрут.
В рамките на предстоящото занятие, всички ученици ще се научат как да изчертават с дроновете тримерни фигури, като куб и сфера, както и как да изпълняват комплексни мисии по маршрути с избягване на препятствия. Предстоящото занятие ще бъде предпоследното от планираното пилотно провеждане на образователния курс „Блоково програмиране на дронове“. Всички участници в курса ще получат грамота след приключване на обучението. Към момента желание за допълнително провеждане на курса са изявили преподаватели и ученици от няколко други училища в Русе.
Фондация „Русе – град на свободния дух“ навършва седем години
петък, 15 ноември 2019
Генералният консул на Русия в Русе г-н Андрей Громов поздрави г-н Пенчо…
петък, 15 ноември 2019
Последни Новини
Над 100 атлети от 6 държави идват в Русе за „Дунав 24 ч. бягане“
вторник, 24 март 2026
Започва записването за базара на художествените занаяти в рамките на „Уикенд…
вторник, 24 март 2026
Таланти от България и Европа бяха отличени в конкурса, посветен на Световния…
понеделник, 23 март 2026
Пенчо Милков обсъди с изпълнителния директор на „Хуауей Технолоджис България"…
понеделник, 23 март 2026
Включването на Лесопарк „Липник“ в План за концесии е административно…
понеделник, 23 март 2026
Легендарният „Онегин“, саксофонни импровизации и музикален „Зодиак“ в…
понеделник, 23 март 2026
Кметът Пенчо Милков откри новия учебен корпус на СУ „Васил Левски“
понеделник, 23 март 2026
Бъзън отбеляза началото на пролетта с празничен концерт на самодейни състави…
неделя, 22 март 2026