Русенските мажоретки от „Екстрийм“ с призови места от национален фестивал

понеделник, 13 май 2024

Момичетата от мажоретен състав „Екстрийм“ при Общински младежки дом-Русе взеха участие в Националния фестивал на мажоретния танц “Мадарски конник” - Купа Шумен. В тазгодишното издание участие взеха мажоретни състави от над 20 града от цялата страна. Близо 850 участници се изявиха в различни мажоретни дисциплини и възрастови категории в рамките на два дни.

Талантливите русенки от „Екстрийм“ се представиха в две възрастови групи. Въпреки сериозната конкуренция те завоюваха три първи места: в трета възрастова група с танц в категория помпон, хореография на място „Парти;  в четвърта възрастова група с танца „Камериерки”;  в категория батон, хореография на място – „Ретро тромба”. Второ място спечели танцът им „Дивашки танц” в категория Традиционален корпус. Първо място за солово изпълнение спечели главната мажоретка на русенския състав Дея Иванова.

На ръководителите и хореографите на "Екстрийм" - Вероника Миланова, Милена Лазарова и Петя Бонева, бе връчен специален плакет за принос в мажоретното изкуство.