Русенските мажоретки от „Екстрийм“ се завърнаха с три призови награди от състезание във Велико Търново

четвъртък, 02 май 2024

Момичетата от Мажоретен състав „Екстрийм“ при Общинския младежки дом взеха участие в Купа по мажоретни дисциплини и чиърлидинг „Търновска перла” 2024 г., което се проведе във Велико Търново. В петото издание на състезанието взеха участие мажоретни състави от над 20 града от цялата страна. Близо 850 участници се изявиха в различни мажоретни дисциплини и възрастови категории в рамките на два дни.

Състезанието бе официално открито със зрелищно дефиле по главната улица на града, след което участниците бяха приветствани от кмета на града и директора на „Търновска перла“.

На фона на сериозната конкуренция талантливите русенки от „Екстрийм“ се откроиха и завоюваха първо място с танца „Камериерки” в категория „Помпон хореография на място“. Второ място спечели танцът им „Ретро тромба” в категория „Батон хореография на място“ и още едно второ място с „Дивашки танц” в категория „Традиционален корпус“.

На хореографите на „Екстрийм“ Вероника Миланова, Милена Лазарова и Петя Бонева бе връчен специален плакет от организаторите.

Следващото предизвикателство пред русенските мажоретки е националното състезание в Шумен на 11 и 12 май, за което момичетата и техните ръководители се подготвят усилено.