Русенските, софийските и врачанските майстори се обединиха в обща изложба в град Русе

сряда, 21 юли 2021

В Русе се състоя съвместна изложба на майсторите от Дунавската, Софийската и Северозападната задруги. Те представиха своите ръчно изработени изделия от дърво, народни носии, икони, кожени аксесоари, кукли, бижута и музикални инструменти.

Целта на изложбата е да покаже красотата на българската традиционна култура. Майсторите от различни краища на България – Русе, София, Враца, Велико Търново, Варна, Горна Оряховица, Костенец и Мездра изразяват своята надежда, че ще успеят да стигнат и до младите хора, които да могат да съхранят и развият техните занаяти.

„Думите са излишни, когато очите ви се наслаждават на тази красота. От това по-красноречиво няма”, не скри вълнението си председателят на Дунавската задруга на майсторите Татяна Колева.

Изложбата може да бъде видяна от русенци и гостите на града до 3 август в Голямата изложбена зала на ул. „Борисова“ 39.