Русенските стрелци спечелиха 12 медала в републикански турнир

понеделник, 04 октомври 2021

Републиканският турнир по спортна стрелба „Сексагинта приста“, проведен през уикенда в Русе, събра 68 участници от страната, а Русе бе представен от отбора на Ученическата спортна школа, както и от домакините – СК „Локомотив“.

Състезанието се проведе в залата по спортна стрелба в ОУ „Никола Обретенов“. Русенските момчета и момичета завоюваха общо 12 медала в осем категории. Талантът на СК „Локомотив“ Дамян Илиев грабна приза „Перспективен стрелец“. Убедителен в резултатите и със сбор от 373 точки, той успя да постигне резултат най-близък до държавния рекорд, което му донесе престижното звание.

Тази година в турнира за първи път се стреля по правилата на най-силното първенство в Европа - немската Бундеслига.

„Сексагинта приста“ се организира под егидата на Община Русе. Отличилите се спортисти бяха наградени от Деян Димитров – специалист от отдел „Образование, спорт и младежки дейности“, и от общинския съветник Владо Владов.