петък, 01 октомври 2021
Представители на повече от 15 фирми и бизнес организации от Русе и региона имаха възможност да се срещнат и да обменят идеи и опит с делегация от британското посолство и Британско-българската бизнес асоциация на закуска в хотел „Дунав“.
„Горд съм, че градът ни се отличава с много широка палитра от икономически активности от земеделие, през лека и тежка промишленост, до високотехнологични услуги на новото време“, приветства гостите кметът Пенчо Милков.
„Великобритания е креативна, динамична и приятелски настроена към българския бизнес. Имаме огромното желание да работим с вас върху икономиката на бъдещето – по-чиста, по-зелена и цифровизирана. Насреща сме да предложим идеи и партньорства за вас“, обърна се към присъстващите посланикът Н. Пр. Роб Диксън.
Той изтъкна, че към момента Великобритания е петият най-голям инвеститор в България и би желал да се издигне още по-нагоре в класацията.
Русенският бизнес бе представен от компании от спедиторския, модния и транспортния бранш, производители на промишлени стоки, както и занимаващи се с разработването на приложения.
Част от тях споделиха желанието си да създадат нови или да възобновят връзките си с Великобритания след Брекзит и световната здравна криза. Други заявиха, че с удоволствие биха се възползвали от английското ноу-хау и от висококвалифицирани кадри за развитието на дейността си.
По данни, изнесени от посланика, над 300 000 българи живеят във Великобритания, а 15 00 британци са избрали за свой дом нашата страна. Диксън сподели още, че броят на българските студенти на Острова е 6 000, а британските в България са 3500, което е основание за развитието на още по-тясно сътрудничество между университетите в двете страни.
До 30 октомври гражданите могат да подават заявления за подвижна избирателна…
петък, 01 октомври 2021
Наградиха участниците в конкурсите, посветени на Европейската седмица…
петък, 01 октомври 2021
Последни Новини
Над 200 детски творби от страната и чужбина участваха в конкурса „Вяра…
сряда, 20 май 2026
С богата програма Русе ще чества Деня на светите братя Кирил и Методий
сряда, 20 май 2026
ФТТ „Найден Киров“ с благотворителен концерт на 18 юни
сряда, 20 май 2026
„Дунав-Русе-2016" откри с победа финалите на държавното първенство по…
сряда, 20 май 2026
Пенчо Милков обсъди с Комисията за защита от дискриминация и КНСБ партньорства…
вторник, 19 май 2026
Фолклорният фестивал „Русе пее и танцува – Шарено хоро“ събра десетки…
вторник, 19 май 2026
Изложба по програма „Киберзащитници“ информира деца и родители за рисковете…
вторник, 19 май 2026
Община Русе и СУ „Възраждане“ обединяват усилия за подготовка на бъдещи…
вторник, 19 май 2026