Русенският Младежки гвардейски отряд набира нови попълнения

сряда, 08 март 2023

13-и младежки гвардейски отряд към Общински младежки дом Русе обявява прием за нови гвардейци. Изискването към желаещите да се включат във формированието е те да са ученици от 8 до 11 кла.

Записването на бъдещите гвардейци ще става в сградата на Младежкия дом на ул. „Райко Даскалов“ 2А. След избора на новите попълнения те ще се включат в програмата за дейностите на отряда, чийто ръководител е Биляна Митева.

Припомняме, че Младежкият гвардейски отряд участва активно в представителните и официални церемонии, и във военните ритуали, които по традиция се провеждат в града.

Формированията са създадени, за да съхраняват националното ни достойнство, самочувствие и патриотизъм. Сдружението е автономна, невоенна, доброволна, патриотична и културна общност.

Идеята за сформирането на русенския Младежки гвардейски отряд бе на десетокласничката от СУ „Христо Ботев“ Виктория Шекерова.