Пропускане до съдържанието на страницата

Русенският състезател Християн Стоянов грабна среброто на параолимпиадата в Токио

събота, 28 август 2021

Християн Стоянов от спортен лекоатлетически клуб „Дунав“ Русе донесе на България сребърен медал от параолимпийските игри в Токио.

Той се състезаваше на 1500 м и завърши с отличното време от 3:52.63 минути. Преди него успя да финишира единствено европейският шампион в категорията -Александър Яремчук.

Треньор на Стоянов е Евгени Игнатов, който преди да заминат за олимпийското село разказа за предизвикателствата пред българските състезатели, участващи в най-големия спортен форум.

Медалът на Християн е вторият за България от параолимпиадата тази година. Вчера Ружди Ружди, световен рекордьор, действащ световен и европейски шампион, също спечели сребро, но в тласкането на гюле.