Русенци пяха с Теди Кацарова и Дичо на площада

вторник, 04 юни 2019

Снощи, на площад „Свобода“, русенци се насладиха на благотворителен концерт, част от кампанията „Роди дете в България“ с участието на Теди Кацарова и Дичо и водещ Наско от БГ Радио. В концертната програма се включиха още THE BAND, DJANE MONIQUE с лазерно шоу, както и русенски състави от Общински детски център за култура и изкуство и Общински младежки дом, както и влогърът Боян Тодоров и неговият балет.

Националната информационна кампания се провежда от Фондация „Мечта за дете“ и Фондация „Супер БЕБЕ“. От сцената водещият Наско обяви, че през последните 11 години Община Русе е подкрепила близо 400 двойки в мечтата им да имат собствено дете чрез програма „Асистирана репродукция“.

По време на самия концерт, Община Русе беше отличена със сертификат за Община, която подкрепя кампанията. Наградата от името на кмета г-н Пламен Стоилов получи Катя Петрова – директор на дирекция „Здравни и социални дейности“.