Русенци ще имат свой обществен посредник

четвъртък, 22 април 2021

Ще има обществен посредник за защита правата на русенци, решиха днес общинските съветници.

Кметът на Община Русе Пенчо Милков подкрепи предложението, като сподели, че общественият посредник е исторически необходим предвид желанието на множество граждани да защитят правата си и липсата на канали да го направят.

По негова покана в редовната сесия на Общинския съвет се включи онлайн и националният омбудсман доц. д-р Диана Ковачева „Поздравявам ви за това, че желаете да откриете още един канал за връзка с гражданите“, каза тя.

За първи път конкурс за обществен посредник на гражданите на Русе е обявен още през 2013 година, но такъв не е избран. През 2014 и 2016 година процедурата отново е започната, но без успех.

С днешното решение бяха избрани и 11-те членове на комисията, които ще определят кой ще бъде общественият посредник по гражданските въпроси на русенци.