Русенци ще могат да участват в обсъждане относно достъпността и прозрачността на местната администрация

сряда, 22 юни 2022

Община Русе и Международният републикански институт (IRI) канят русенци на публично обсъждане на тема “Общината – по-близо до гражданите: Какво е направено и какво още следва да се направи”. Срещата ще се проведе на 28 юни 2022 г., вторник, от 18 до 19:30 ч. в Пленарна зала.

Основната идея на инициативата е да се обсъди гражданското участие и ангажираност на общинско ниво. Целта е да се потърсят идеи и обратна връзка от жителите на Русе за това как местната администрация да подобри комуникацията си с тях, да стане по-достъпна и прозрачна, както и да повиши възможностите за проследяване на нейната дейност.

На гражданите ще бъде представен преглед на съществуващите възможности за участие на общинско ниво, както и стъпките, които Oбщината вече е предприела, за да бъде по-прозрачна и достъпна.

Събитието е част от програмата на IRI за справяне с уязвимостите към корупцията на общинско ниво.

Приканват се желаещите да вземат участие в срещата да потвърдят присъствието си на и-мейл адрес: mgrigorova@iri.org най-късно до 26 юни.