сряда, 22 юни 2022
Община Русе и Международният републикански институт (IRI) канят русенци на публично обсъждане на тема “Общината – по-близо до гражданите: Какво е направено и какво още следва да се направи”. Срещата ще се проведе на 28 юни 2022 г., вторник, от 18 до 19:30 ч. в Пленарна зала.
Основната идея на инициативата е да се обсъди гражданското участие и ангажираност на общинско ниво. Целта е да се потърсят идеи и обратна връзка от жителите на Русе за това как местната администрация да подобри комуникацията си с тях, да стане по-достъпна и прозрачна, както и да повиши възможностите за проследяване на нейната дейност.
На гражданите ще бъде представен преглед на съществуващите възможности за участие на общинско ниво, както и стъпките, които Oбщината вече е предприела, за да бъде по-прозрачна и достъпна.
Събитието е част от програмата на IRI за справяне с уязвимостите към корупцията на общинско ниво.
Приканват се желаещите да вземат участие в срещата да потвърдят присъствието си на и-мейл адрес: mgrigorova@iri.org най-късно до 26 юни.
600 участници ще се включат в „Сцена под липите“
сряда, 22 юни 2022
Последни Новини
Седмичен отчет за дейността на общинската администрация
петък, 05 юни 2026
Седмичен график за миене на улици и булеварди в Русе
петък, 05 юни 2026
Смях през сълзи и абсурдни истини оживяват в Доходното здание с премиерата…
петък, 05 юни 2026
Кметът Пенчо Милков награди призьори от Европейската младежка купа по…
петък, 05 юни 2026
Община Русе обнови автопарка на социалните услуги с два нови специализирани…
петък, 05 юни 2026
20 училища представят възможностите за обучение пред седмокласниците в…
четвъртък, 04 юни 2026