С нови 24 автобуса се увеличава автопаркът на „Общински транспорт Русе“ ЕАД

вторник, 25 април 2023

24 автобуса от белгийската марка Ван Хоол (VAN HOOL) закупи "Общински транспорт Русе" ЕАД. Първите влизат в движение от 1 май и ще обслужват автобусни линии № 3, 28, 30 и 33.

Решението е продължение на политиката на кмета Пенчо Милков за подсилване на общинското предприятие, за да може то да предоставя по-качествени транспортни услуги, което ще позволи прекратяване на договорите с частните фирми и превръщането му в единствен превозвач.

Удобни и ергономични, превозните средства са били част от автопарка на общинския оператор STIB в Брюксел, Белгия. Автобусите са нископодови, с две врати и дължина от 12 метра. Климатизирани са и разполагат с рампа за инвалиди. Капацитетът им е 32 седящи места и 40 правостоящи. Разполагат с информационната система с 3 екрана от външната страна на превозното средство и един двустранен информационен дисплей в салона.

Автобусите ще бъдат въвеждани в експлоатация поетапно, след тяхното ребрандиране в син цвят с цел уеднаквяване на визията на автопарка на дружеството. Към настоящия момент те ще изпълняват всички необходими курсове, които не могат да се изпълняват от тролейбусите и електробусите. На следващ етап те ще обслужват автобусни линии, които в момента се изпълняват от частни превозвачи, но предстои да бъдат възложени на "Общински транспорт" ЕАД, а впоследствие автобусите ще се използват и за реализирането на новата транспортна схема.