С поредица от събития Община Русе ще отбележи Европейската седмица на мобилността От утре започва записването за трите конкурса

вторник, 24 август 2021

За осма поредна година Община Русе ще се включи в отбелязването на Европейската седмица на мобилността от 16 до 22 септември.

Първото събитие, с което децата от Русе ще могат да станат част от общоевропейската кампания, е конкурсът за рисунка на тема „Как да се движим безопасно“ или „Спри! Деца на пътя“.

Община Русе организира и конкурс за най-добър макет на тема „Екологичен транспорт“, който да бъде изработен от естествени материали (дърво, листа, камъни, мъх и др.)

Третата надпревара е състезанието за най-много изминати крачки „Движи се пеша!“. В него липсват възрастови ограничения и ще могат да отбележат рекорда си от 00:00ч. на 16.09.2021 г. до 23:59 ч. на 22.09.2021 г.

Участниците в събитията ще бъдат наградени със специална грамота и ще имат възможността да спечелят над 20 интересни награди.

Седмицата на мобилността е водещата кампания на Европейската комисия за повишаване на осведомеността относно устойчивата градска мобилност. Тя насърчава промените в поведението в полза на активната мобилност, обществения транспорт и други чисти, интелигентни транспортни решения.

Тази година темата на кампанията е „Безопасност и здраве с устойчива мобилност“. Тя взима предвид трудностите, изпитани от Европа и света по време на пандемията от COVID -19, и отразява възможностите за промяна в резултат на тази безпрецедентна здравна криза.