С тържествена церемония випуск 2018 на Русенския университет получи дипломите си

петък, 21 септември 2018

Зам.-кметът по комунални дейности в Община Русе г-жа Наталия Кръстева поздрави абсолвентите от Випуск 2018 на Русенски университет „Ангел Кънчев“ по случай тяхното дипломиране. Тържествената церемония се проведе днес в „Канев Център“. На събитието присъстваха също г-н Валентин Колев - зам. областен управител на Област Русе, г-жа Марина Сергунина - аташе в Генералното консулство на Русия в Русе, г-жа Росица Георгиева - началник на Регионалното управление на образованието, както и г-н Игнат Канев - „Доктор Хонорис Кауза“ на висшето училище, който лично връчи дипломите на първенците на випуска.

Общо 860 бакалаври и магистри се дипломираха днес, като сред тях се открояваха 72 първенци на различните специалности, от които 9 пълни отличници. Г-жа Кръстева връчи поздравителен адрес от името на кмета на Община Русе г-н Пламен Стоилов на ректора на Русенски университет „Ангел Кънчев“ чл.-кор. проф. д.т.н. Христо Белоев. Тя поздрави ръководството на университета и пожела успешна реализация на студентите, споделяйки тяхното вълнение като бивш възпитаник на учебното заведение.

След официалната си част, събитието продължи по факултети.