"Сандрово пее и танцува" и тази година с многобройни участници от страната и чужбина

събота, 01 юли 2023

Десетки участници и гости на село Сандрово станаха част от превърналия се вече в традиция фолклорен фестивал „Сандрово пее и танцува“. Те бяха приветствани от кмета на селото Георги Пенков и кмета на Община Русе Пенчо Милков.

Фестивалът има за цел да осигури възможност за изява на любителските клубове за народни песни и танци, с което да стимулира интереса и любовта към фолклорното наследство.

В програмата се включиха много фолклорни, танцови и певчески състави от цяла България. За всички участници беше подготвена грамота за участие и подарък.

Гостите на фестивала имаха възможността да дегустират вкусна рибена и бобена чорба, приготвени от ръцете на готвач от Сдружението за военно-патриотично възпитание на младежта „Приказка за България.“

На място бяха и майстори, изработващи сувенири от дърво и ковано желязо пред очите на посетителите.

Фестивалът продължава с богата концертна програма, а вечерта е концертът с участието на Поли Паскова и Николай Славеев.

Днешното издание на "Сандрово пее и танцува" е единадесето и се реализира с подкрепата на Община Русе, кметство Сандрово и училищното настоятелство на селото.