Със 7 медала за русенския Спортен клуб "Змс Иван Маринов" завърши Държавното първенство по корабомоделен спорт

вторник, 25 юли 2023

На Голямото езеро на Лесопарк „Липник“ се проведе Държавното първенство по корабомоделен спорт клас "М" - радиоуправляеми скоростни модели и "NS" - радиоуправляеми модели на съществуващи кораби. Проявата се организира от Спортен клуб по корабомоделен спорт „Змс Иван Маринов“ – Русе със съдействието на Община Русе и Българската федерация по корабомоделен спорт.

Състезанието се проведе в рамките на 3 дни с участието на 75 спортисти от клубовете по корабомоделизъм от Русе, Пазарджик, Харманли, Димитровград, София, Варна и Каварна. Показани бяха над 200 радиоуправляеми модела.

„Русе има нужда от спортни събития като това, които не само развиват техническите способности, но стимулират и творческото мислене на хора от всяка възраст“, обърна се към участниците заместник-кметът Енчо Енчев. Той награди най-добрите състезатели в двете категории.

Клас „М“ включва радиоуправляеми модели, които трябва за определено време да направят няколко обиколки на част от Голямото езеро на Лесопарк „Липник“. Надпреварата в клас ”NS“ се състои в изработването и управлението на макети на съществували кораби, които трябва да покажат сложни фигури във водата.

Ето и държавните шампиони за 2023 г. от Спортен клуб по корабомоделизъм „Змс Иван Маринов“ – Русе:

-        Сорин Мавро - златен медал в клас Hydro;

-        Сорин Мавро - златен медал в клас Hydro 2;

-        Разван Олеанов - бронзов медал в клас Hydro 2;

-        Сорин Мавро - сребърен медал в клас MONO 2;

-        Красимир Георгиев - бронзов медал в клас MONO 2;

-        Красимир Георгиев - бронзов медал в клас Mini FSR;

-        Любомир Ненов - златен медал в клас F2A.