Състезание по риболов за деца „Липник – 2016” ще се проведе на 8 май

четвъртък, 05 май 2016

Състезание по риболов за деца „Липник – 2016“ ще се проведе на 8май на езерото в Лесопарк „Липник” (Северния бряг). Събитието е посветено на 9 май – Деня на победата и Деня на Европа. Организатори на риболовната надпревара са Движение „Русофили” – клон Русе и Клуб по спортен риболов „МАЧТИЙМ” – Русе. Състезанието се провежда под патронажа на Община Русе и е финансирано от Общинска фондация „Русе – град на свободния дух“, в рамките на програмата „Русе – Европейски град на спорта 2016”.

Целта на проекта е да популяризира спортния риболов сред децата,  да ги насърчи да са по-често сред природата, както и приобщаването им към идеята да опазим чисти горите и водите на България.

Право на участие в състезанието имат деца на възраст от 4 до 14 години. Организаторите са предвидили много наградии медали за всички участници.За зрителите и гостите е предвидена томбола.

ПРОГРАМА НА СЪСТЕЗАНИЕТО

8.30 - 9.30ч.- Регистрация и теглене на жребий за места. Курс за начинаещи риболовци.

9.30 до 10.00 ч. - Подготовка, заемане на места

10.00 ч. -  Откриване