сряда, 22 март 2023
В Центъра за незрящи на Регионалната организация на Съюза на слепите – Русе се проведе кулинарен конкурс под наслов „И аз мога“. В него се включиха членове на организацията с домашно приготвени ястия. На събитието присъстваха и заместник-кметът Димитър Недев и директорът дирекция „Хуманитарни дейности“ Катя Петрова.
„Вие отдавна сте доказали своите качества и непримирим дух, постигайки успехи на различни поприща“, обърна се заместник-кметът към членовете на организацията, председателствана от Росица Маринова.
Кулинарната надпревара бе оценявана от представители на различни социални услуги, които изпитаха затруднения в определянето на най-добрите гозби. След дегустация журито избра за победител Светлана Белева, която приготви постни кюфтенца с панирани лучени кръгчета. На второ място бе класирана Таня Христова и нейното ястие от пълнени домати, а трета бе Веселина Русинова с мъфини с плодов пълнеж. За победителите имаше награди, а всички участници получиха грамоти.
Членовете на Съюза на слепите споделиха с представителите на Община Русе проблемите, с които се сблъскват в ежедневието си. Състоянието на тротоарите в района, където се намира Центърът за незрящи, се оказа главна пречка за спокойното им придвижване. Заместник-кметът Димитър Недев увери хората с нарушено зрение, че инфраструктурата в района на ул. „Плиска“ ще бъде значително подобрена. Община Русе предвижда мащабни ремонтни дейности на над 28 обекта в критично състояние в целия град, на които не е извършван основен ремонт през последните години. Процедурата включва и ремонт на тротоарите.
До 31 март продължава пролетната кампания за безплатно извозване на строителни…
сряда, 22 март 2023
Пенсионерски клуб „Липник“ отпразнува първа пролет
сряда, 22 март 2023
Последни Новини
Проект „Лято сред природата“ възражда връзката между поколенията в село…
сряда, 08 юли 2026
Мартин Гергов премина през Русе в обиколката си с легендарното „Балканче“
сряда, 08 юли 2026
Проект по „Еразъм+“ ще въведе европейски практики в дейността на МКБППМН…
сряда, 08 юли 2026
Нова възможност за финансиране: До 25 000 евро за читалища и граждански…
вторник, 07 юли 2026
Третото издание на фестивала „МладиТЕ заедно“ отново даде сцена на таланта,…
вторник, 07 юли 2026
От 7 до 10 юли ще се третира срещу комари в Русе и населените места от…
понеделник, 06 юли 2026
Общинските екипи продължават дейностите по косене на тревните площи в…
понеделник, 06 юли 2026
Продължава приемът на заявления за включване в експертния състав и доброволческата…
понеделник, 06 юли 2026