Пропускане до съдържанието на страницата

Седем училища се включиха в Общинското първенство по шахмат

сряда, 18 януари 2023

На 17 януари се проведе Общинското първенство по шахмат за момчета и момичета 5-7 клас и юноши и девойки 8-10 клас, в което взеха участие десетки възпитаници на 7 русенски училища.

Учебните заведения, които имаха свои отбори в надпреварата при по-малките ученици, бяха МГ "Баба Тонка", СУЕЕ "Св. Константин-Кирил Философ, ОУ "Братя Миладинови" и ОУ "Никола Обретенов". След всички изиграни партии победител в първенството стана отборът на МГ "Баба Тонка", втори завършиха ОУ" Никола Обретенов", а бронзовото отличие отиде при младите шахматисти от ОУ "Братя Миладинови". Позитивно представяне записаха и от СУЕЕ "Св. Константин-Кирил Философ“.

При шахматистите за юноши и девойки 8-10 клас се включиха МГ "Баба Тонка", ПГИУ "Елиас Канети", ПГЕЕ "Апостол Арнаудов" и АЕГ "Гео Милев". Първи в класирането завършиха представителите на Математическата гимназия, сребърни медалисти станаха юношите и девойките от ПГИУ "Елиас Канети, а на трето място се класираха АЕГ "Гео Милев". Отличени с грамоти от състезанието при по-големите бяха Елена Иванова и Станислав Ботев от МГ "Баба Тонка".

Отборите в шахматното първенство играха в смесени отбори момчета и момичета, като индивидуалните грамоти за най-добри състезатели бяха присъдени на Кристиана Данева и Георги Димитров от Математическата гимназия.