Сметище с над 170 тона отпадъци почисти ОП „Паркстрой“

понеделник, 26 април 2021

Поредното нерегламентирано замърсяване в Русе почисти общинското предприятие „Паркстрой“.

В продължение на няколко дни при подходящи метеорологични условия служителите му извършваха ръчно и машинно събиране и товарене на отпадъци в местността „Тракция“ в Русе. При изнасянето на всички 177,9 тона са направени 45 курса на товарната техника и изразходвани 28 машиночаса.

За почистването на нерегламентирани сметища ежегодно се отделят повече от 250 хиляди лева от общинския бюджет. В голямата си част отпадъците са строителни, затова Община Русе припомня, че едрогабаритните такива като матраци, мебели и санитарен фаянс се приемат безвъзмездно в регионалното депо. За допълнителна информация гражданите могат да позвънят на телефон 0897 84 80 22, лице за контакт Петър Димитров. На тяхно разположение е и „Инсталация за оползотворяване на строителни отпадъци“ с оператор „Астон сервиз“ ООД. Въпроси могат да се отправят на телефон 0889 25 06 96, лице за контакт Ивайло Раднев.