Сметната палата с висока оценка за годишния финансов отчет на Общината за 2018 година

четвъртък, 19 септември 2019

За поредна година Община Русе утвърждава организация за строга финансова дисциплина, като въведените контроли на приходите и разходите показват балансирано изпълнение на бюджета спрямо планираните разходни норми. Това сочи и докладът на Сметната палата, която оценява с едно от най-високите становища „немодифицирано мнение“ Консолидирания годишен финансов отчет на Община Русе за 2018-та година и приложения към него заверен финансов отчет.

Бюджетът на Общината към 31.12.2018 г. е 141 195 528 лв. и е изпълнен в размер на 76,74 %, което в сравнение с 2017-а година е с 9 218 644 хил. лв. по-високо. Налице за пореден път са добра събираемост на  планираните собствени приходи, разумно бюджетиране, целесъобразно и ефективно изпълнение на разходната част на бюджета и високо качество на предлаганите услуги, при законосъобразно и ефикасно разходване на средствата. Не са допуснати и просрочени задължения в цялата система на Община Русе.