Сметосъбирането по ул. "Алеи Възраждане" е затруднено заради изграждането на ВиК структура

вторник, 22 февруари 2022

„НЕЛСЕН ЧИСТОТА” ЕООД – Русе информира жителите в района на Младежки парк в квартал "Възраждане", че обслужването на контейнерите за битови отпадъци тип "Норд" от специализирана техника е възпрепятствано поради извършване на изкопни дейности. Те са по проект „Изграждане на ВиК инфраструктура" и ще засегнат временно сметосъбирането по ул. "Алеи Възраждане", от бл. "Струмица" до края на улицата в посока Дунав мост.

Създадена е организация за ръчното събиране на отпадъците, но не е налице реална възможност за пълното изпразване на контейнерите, което предполага по-бързото им препълване.

Заради създадената ситуация от „НЕЛСЕН ЧИСТОТА” ЕООД – Русе умоляват гражданите в този район да проявят необходимото разбиране предвид създадената ситуация и да не изхвърлят сметта до контейнерите, ако вече са пълни, а да го направят в празен в съседство съд.

При необходимост гражданите може да сигнализират на тел. 0893 33 76 55