София Симеонова и Георги Георгиев грабнаха титлата "Мис" и "Мистър танц" в Коледно надиграване 2017

неделя, 10 декември 2017

Два часа и половина продължи снощи голямата предколедна фолклорна фиеста, която Община Русе организира традиционно за любителите на фолклора повече от 20 години насам. В изпълнената до краен предел зала „Дунав“ стотици русенци станаха свидетели на атрактивната фолклорна програма, в която участваха над 400 танцьори от русенските фолклорни състави и клубове за народни хора.

Общо 11 награди раздадоха организаторите в оспорваното фолклорно състезание, осигурени за поредна година от Магазини „Кауфланд“ – Русе.

Журито в състав Нели Гарвалова, Веселина Монова и Деница Анчева имаше трудната задача да оцени участващите в оспорваното състезание във възрастовата група до 14-годишна възраст, състезанието между танцьори от публиката и претендентите за тазгодишната титла „Мис и Мистър танц 2017“.

Във възрастовата група до 14 г. журито присъди първите три награди на двойките Александра Николов – Георги Георгиев (Първа награда) и София Симеонова – Десислав  Димитров (Втора награда) от ФТТ „Н. Киров“ и Деница Киркова – Ангел Димитров от ФТА „Здравец“ при ОбДЦКИ – Русе.

За втора година за титлата „Мис и Мистър Танц 2017“ имаха право да се състезават и спечелилите първите три места от индивидуалното състезание между участници от публиката. Надпреварата в тази категория спечелиха безапелационно Мартин Георгиев, Виктория Йорданова и Калина Златева, а титлата „Мис и Мистър Танц“ тази година отиде при София Симеонова (за втори път носител на престижното отличие) и Георги Георгиев от ФТТ „Н. Киров“.

Особено емоционално и със силна подкрепа от множеството почитатели в публиката протече и представянето на русенските фолклорни клубове – „Фламинго“ (рък. Ивелина Ангелова), „Нашенци“ (рък. Соня и Венцислав Неделчеви), „Настроение“ (рък. Магърдич Астхигян), „Чанове“ (рък. Анета Иванова, Нели Гарвалова, Рени.Стефанова, Десислава Копанкова, Милена Михова и Бояна Иванова) и „Играорци“ (рък. Богдан Донев), които получиха и почетни грамоти за участие от името на кмета на Русе Пламен Стоилов.

Учредената от ФТТ „Найден Киров“ награда на името на Иван Донев за най-артистично присъствие на сцената тази година получи Анет Енчева за изключително емоционалното си и атрактивно изпълнение.

В концертната част от програмата участие взеха танцовите формации и школата по народно пеене на ФТТ „Найден Киров“ с ръководители Румяна Русева и Мария Узунова, ФТС „Зора“ (рък. Магърдич Астхигян) при ОМД – Русе, ФТА „Здравец“ (рък. Димитър Донев), ДЮФА „Зорница“ (рък. Милка Железарова) и ФТА „Русчуклийче“ (рък. Нели Гарвалова) при ОбДЦКИ,.

За доброто настроение на многобройната публика през цялото време се грижеше оркестър „Найден Киров“ с ръководител Александър Радев.