Социален форум организиран от Община Русе и НАСО

четвъртък, 01 декември 2016

Община Русе, съвместно с Национален алианс за социална отговорност, организира на 02.12.2016 г. (петък) от 10:00 часа, в зала „Европа“ (Доходно здание) социален форум на тема „Представяне на добри практики при управлението на социални услуги – делегирани от държавата дейности“.

Във форума ще вземат участие представители на общини – доставчици на социални услуги, и неправителствени организации от областите Русе, Силистра и Разград. Ще представят опита си в предоставянето на социални услуги сдруженията – партньори на Община  Русе, „Еквилибриум“, „Дете и пространство“ и Център за психично здраве – Русе, както и общини от областите Силистра и Разград.

От 14:30 в аула 2.1 на Русенския университет форумът ще продължи с представяне на Информационна кампания за популяризиране на помагащи технологии за комуникация чрез поглед на Фондация „Асист – Помагащи технологии“, европейски политики по отношение на интеграцията на хора с увреждания. Своя личен опит с контрол чрез поглед ще представи Анжела Пенчева, автор на книгата „Моят живот“        .

Събитието ще приключи с дискусия на тема „Съвременните помагащи технология в България“.