Социалната услуга „Кризисен център“ отбеляза десетилетие на грижа и подпомагане на жертви на насилие

четвъртък, 18 юли 2024

В Регионалната библиотека „Любен Каравелов“ бяха отбелязани 10 г. от основаването на социалната услуга „Кризисен център“ с доставчик Сдружение „Център Динамика“. Специални гости на събитието бяха кметът на община Русе Пенчо Милков и заместник-кметът Димитър Недев.
„Вашата дейност е не просто грижа, а истинска магия, която превръща личностите, претърпели насилие, в можещи, успешни и вярващи в себе си и своите сили хора. Смелостта на тези жени не се изразява в това да не се страхуват, а че в истинския момент на нужда са поискали да им бъде подадена ръка“, обърна се кметът към присъстващите. Той връчи плакет на община Русе на управителя на услугата Деана Димова за подпомагането на 52 жени и 115 деца през 10-те години от основаването на Кризисния център.
 По време на събитието пред присъстващите застанаха няколко от жените, получили подкрепа от екипа на „Център Динамика“, които разказаха за трудния път, извървян по пътя към възстановяването. Те благодариха за грижите, напътствията и възможността за реализация както за тях, така и на техните деца. Поздравления бяха получени и от партньорите на услугата фондация „Emprove”, които бяха изработили специални карти за повода, разказващи истории на жени жертви на насилие.
В зала „Заседателна“ на библиотеката бяха изложени и картини живопис на Елена и Калина Минкови. Платната от днес до края на август могат да бъдат видяни в Галерия „Библиотека“, като желаещите да ги закупят ще подпомогнат финансово центъра и неговата дейност.
На годишнината на Кризисния център присъстваха още областният управител Драгомир Драганов, председателят на Окръжния съд Николинка Чокоева, директорът на Регионалната здравноосигурителна каса Мариела Личева, както и множество партньори и приятели на услугата.