четвъртък, 18 юли 2024
В Регионалната библиотека „Любен Каравелов“ бяха отбелязани 10 г. от основаването на социалната услуга „Кризисен център“ с доставчик Сдружение „Център Динамика“. Специални гости на събитието бяха кметът на община Русе Пенчо Милков и заместник-кметът Димитър Недев.
„Вашата дейност е не просто грижа, а истинска магия, която превръща личностите, претърпели насилие, в можещи, успешни и вярващи в себе си и своите сили хора. Смелостта на тези жени не се изразява в това да не се страхуват, а че в истинския момент на нужда са поискали да им бъде подадена ръка“, обърна се кметът към присъстващите. Той връчи плакет на община Русе на управителя на услугата Деана Димова за подпомагането на 52 жени и 115 деца през 10-те години от основаването на Кризисния център.
По време на събитието пред присъстващите застанаха няколко от жените, получили подкрепа от екипа на „Център Динамика“, които разказаха за трудния път, извървян по пътя към възстановяването. Те благодариха за грижите, напътствията и възможността за реализация както за тях, така и на техните деца. Поздравления бяха получени и от партньорите на услугата фондация „Emprove”, които бяха изработили специални карти за повода, разказващи истории на жени жертви на насилие.
В зала „Заседателна“ на библиотеката бяха изложени и картини живопис на Елена и Калина Минкови. Платната от днес до края на август могат да бъдат видяни в Галерия „Библиотека“, като желаещите да ги закупят ще подпомогнат финансово центъра и неговата дейност.
На годишнината на Кризисния център присъстваха още областният управител Драгомир Драганов, председателят на Окръжния съд Николинка Чокоева, директорът на Регионалната здравноосигурителна каса Мариела Личева, както и множество партньори и приятели на услугата.
Нови социални профили ще подпомагат бизнес инициативата „Инвестирай в…
четвъртък, 18 юли 2024
Русенци отбелязаха 187 години от рождението на Васил Левски с възпоменателна…
четвъртък, 18 юли 2024
Последни Новини
Пенчо Милков се срещна с журито на Международния конкурс за млади оперни…
вторник, 25 август 2026
НИМХ предупреждава за гръмотевични бури, краткотрайни валежи и градушки…
понеделник, 24 август 2026
Продължават дейности по косене на тревните площи в Русе от общинските…
понеделник, 24 август 2026
Петър Стоянов спечели в Русе първата за България европейска купа във водомоторния…
понеделник, 24 август 2026
Децата на Русе с най много отличия в турнира „Александър Русев“
неделя, 23 август 2026
26 състезатели демонстрираха прецизност и техника на Републиканското първенство…
неделя, 23 август 2026
Започна Държавното първенство по акватлон с над 160 участници
събота, 22 август 2026
Ара Маликян ще представи „Intruso“ пред русенската публика на 10 октомври
събота, 22 август 2026