понеделник, 10 юли 2023
На 13 юли (четвъртък) от 16 ч. в Лапидариума на Регионалния исторически музей Спелео клуб „Академик“ организира игри на открито на тема „Учим чрез игрите – историята близо до нас“. Събитието е втората инициатива по проекта „Едно скаутско лято в Русе“, който се реализира с финансовата подкрепа на Фондация „Русе – град на свободния дух“. Инициативата е напълно безплатна и е насочено към деца на възраст между 7 и 15 години.
С много игри и забавления ще бъде представена скаутската идея на децата и техните родители. В Лапидариума на Историческия музей Спелео клуб „Академик“ осигурява атракция с въжен асансьор и слаклайн лента за балансиране. След инструктаж и обезопасяване желаещите деца ще могат да преминат предварително подготвените трасета.
С помощта на служители от Регионалния исторически музей децата ще се научат как се прави римско бижу, както и ще чуят много любопитни исторически факти. Организаторите от Спелео клуб „Академик“ ще запознаят присъстващите на събитието с дейностите и веруюто на скаутското движение.
Поканени са всички деца с приключенски дух и интерес към природата, планината и усвояването на нови знания и умения.
На 12 и 13 юли предстоят нови пръскания срещу комари в Русе и населените…
понеделник, 10 юли 2023
Три отбора от Русе участваха в състезание по роботика в Пловдив
понеделник, 10 юли 2023
Последни Новини
Кметът на Русе настоя пред представители на НКЖИ за засилен контрол върху…
петък, 07 февруари 2025
Седмичен отчет за дейността на общинската администрация
петък, 07 февруари 2025
Община Русе ще проведе втори информационен ден по Програма „Култура“
петък, 07 февруари 2025
Строеж затваря временно участък от улица
петък, 07 февруари 2025
Каля и Михо Михови със своите 73 г. брак са най-възрастната женена двойка…
петък, 07 февруари 2025
Русенският театър участва в международен фестивал в Истанбул
четвъртък, 06 февруари 2025
Авария по ВиК мрежата променя временно маршрута на автобусна линия № 19…
четвъртък, 06 февруари 2025
Пенчо Милков поздрави доц. д-р Десислава Атанасова за избора ѝ за ректор…
четвъртък, 06 февруари 2025