Спешъл Олимпикс България призовава медиите да подкрепят декларация за достъп до спорт

понеделник, 31 март 2014

Спешъл Олимпикс България разширява Националната кампания „Достъп до спорт на хора с интелектуални затруднения". Важна част от инициативата е подписването на декларацията „Достъп до спорт", чрез която общините, спортните федерации и медиите се ангажират да съдействат за включването на хората с интелектуални затруднения в социалния контекст чрез спорта. До сега, декларацията са подкрепили над 80 общини, сред които и Община Русе, и над 20 федерации.

Чрез включването си в кампанията и присъединяването към Декларацията за достъп до спорт, българските медии ще изразят своята воля да бъдат среда, която подкрепя атлетите с интелектуални затруднения като дават гласност на техните постижения и ги подпомагат да създават приятелства и споделят своите дарби и умения със своите близки и с местните общности.

Медиите, които вземат решение да подкрепят декларацията, могат да я изпратят на e-mail: sobg@prosport-bg.net

Писмо от директора на Спешъл Олимпикс България

Информация за развитието на Програма Спешъл Олимпикс България