Спешна проверка извършиха експертите от Община Русе в детска ясла №12

четвъртък, 18 март 2021

Незабавна проверка след подаден сигнал извършиха експертите от отдел „Здравни дейности“ към Община Русе. Сигналът е за допуснати нередности при сутрешен прием на деца от екипа на Детска ясла №12.

Проверката констатира, че директорът на детското заведение е създал организация и родителите не се допускат вътре. Спазени са и всички противоепидемични мерки, разпоредени от Министерството на здравеопазването.

Осигурени са отделни вход-изходи за прием на децата, като е изготвен и часови график за всяка група с цел да не се допуска струпване на хора в яслата.

Приемът на децата се извършва на входа от дежурната медицинска сестра.

Установено е, че част от родителите сами преобуват децата си.

Отправени са сериозни препоръки за създаването на необходимата организация, като е направена и забележка на директора на детската ясла.

Опазването на живота и здравето на децата, техните родители и на педагогическия и непедагогическия персонал е основен приоритет на Община Русе.