Спортен празник в Дом за възрастни хора «Възраждане»

петък, 03 юни 2016

Спортен празник под мотото „Спорт, здраве и активно дълголетие“ се проведе днес в Дом за възрастни хора „Възраждане“. Идеята е на клуб „Дунав“ Русе /ветерани/ и цели да привлече повече хора от третата възраст към активния начин на живот. Членовете на клуба представиха спортни гимнастически композиции и приветстваха домакините.

Визитата беше част от проект  „Спорт, здраве и активно дълголетие“, финансиран от Фондация Русе – „Град на свободния дух“, в рамките на програма Русе –„Европейски град на спорта 2016г.“

52 жени на възраст от 60 до 84 години участват активно в инициативите, предвидени в проекта.  Те гостуваха в ЦДГ „Радост“, където спортуваха заедно с децата. Демонстрираха и ефективни начини за поддържане на добра спортна форма на пл. „Свобода“. Заключителният етап на проекта е провеждането на спортни и игри и състезания.

Проявите на Спортен клуб „Дунав“ Русе ветерани  минават под мотото „За спорта възраст няма.”