Спортните клубове в Русе могат да кандидатстват по Програма „Спорт“ до 31 март

понеделник, 22 март 2021

Важна промяна за русенските спортни клубове предстои с изменението на Наредбата за финансово подпомагане на русенски спортни клубове и спортни дейности в Община  Русе.

Срокът за заявленията за кандидатстване по Програма „Спорт“ за тази година е удължен с един месец - до 31 март. Причината е извънредната ситуация в страната и невъзможността за провеждане на спортни състезания и дейности.

Заявления, подадени след тази дата, няма да бъдат разглеждани.

Спортните клубове ще бъдат обезщетени и по друг начин заради ограниченията, наложени в периода на пандемията.

Община Русе дава възможност до края на март да се подадат заявления за освобождаване от плащане на топлоенергия за отоплителния сезон 2020/21 г.

С антикризисните мерки местната управа заявява подкрепата си за съдбата на спортните клубове.