Среща с представители на неправителствения сектор се проведе в Община Русе

четвъртък, 23 октомври 2014

По инициатива на сдружение „Еквилибриум“ се състоя среща на която г-жа Елена Петкова, представител на сдружението, г-жа Мариела Личева-директор дирекция „Здравни и социални дейности” и г-жа Ирена Петрова- директор на дирекция „Култура и образование“ разговаряха с представители на неправителствения сектор за детското и младежко участие във формулирането на политики, социалното включване и интеграцията на децата в неравностойно положение.

По време на срещата г-жа Ирена Петрова запозна гостите с работа на Младежкия парламент, който от две години функционира и има важна роля за формулирането на адекватна политика на Общината, отговаряща на потребностите и интересите на младите хора в града. „Децата са изключителен барометър и те вече знаят, че Общината е място, където техните идеи и успехи ще срещнат подкрепа“, допълни г-жа Личева, като разказа за още инициативи на Общината, с които се насърчават успехите на младите русенци и тяхната активност. Тя представи и социалните услуги, предлагани на територията на Русе и доброто си сътрудничество със сдружение „Еквилибриум“.

Представителите на неправителствения сектор благодариха за презентацията и проведената среща. Те споделиха, че работата на Общината е много вдъхновяваща и не случайно е давана все по-често като пример за добри практики. „Колкото повече слушам, толкова по-сигурна съм, че Вие напълно заслужено получихте наградата „Златна ябълка“ за принос към живота и благосъстоянието на българските деца“, допълни представител на НПО-сектора.