Стартира „Лятно училище“ за бъдещи първокласници по проект за социално включване

петък, 01 юли 2022

По проект BG05M9OP001-2.004-0041 „Социално включване чрез услуги за ранно детско развитие в Община Русе“ със сключен Договор за предоставяне на безвъзмездна финансова помощ BG05M9OP001-2.004-0041-C01 с Министерство на труда и социалната полити, по процедура чрез директно предоставяне на безвъзмездна финансова помощ BG05M90OP001-2.004 “Услуги за ранно детско развитие“, финансиран от Оперативна програма „Развитие на човешките ресурси“ 2014-2020 г., съфинансирана от Европейския съюз чрез Европейския социален фонд, за шеста поредна година на 1 юли 2022 г. стартира Лятното училище за деца, на които предстои да бъдат записани в първи клас.

На  децата е извършена предварителна оценка на уменията и целта на дейността „Допълнителна педагогическа подготовка за повишаване на училищната готовност на децата за равен старт в училище“ е да подобри предучилищната им подготовка, развиване на социалните им умения, преодоляване на затрудненията им при комуникация и създаване на позитивна образователна среда. Заниманията ще се провеждат в консултативен център в сградата на ДГ „Червената шапчица“, филиал „Светилник“ на ул. "Тодор Икономов" № 37.

В продължение на един месец 15 деца ще получат допълнителна педагогическа подготовка за повишаване на училищната си готовност. В дейността са включени деца на 6 и 7 години, които са били потребители в услугите на проект „Социално включване чрез услуги за ранно детско развитие в Община Русе“. Децата ще бъдат подкрепяни от педагози, психолози, логопед, кинезитерапевт и други специалисти. Програмата предвижда образователни игри и упражнения за звукова култура и правилна реч, физическо укрепване и устойчивост на вниманието.