Стартира Проект ФОКУСИ-2 /Формиране и обогатяване на културния усет, способности и интереси/

понеделник, 20 октомври 2014

Стартира проектът „ФОКУСИ“-2 /Формиране и обогатяване на културния усет, способности и интереси/на Училищното настоятелство „XXI ВЕК“ при ПГСАГ „Пеньо Пенев“–Русе.Той цели да насочи вниманието на младото поколение към иновативното и творческото, изкуството и образованието, традициите и новаторството, креативното и нестандартното, архитектурата и живота. В рамките на проектaще се проведат конкурс за детска рисунка на тема „Архитектурата на град Русе“ и конкурс за пластична инсталация на тема „Еклектика в пластичното изкуство“.Произведенията на младите творци ще бъдат изложени на открито в алеята на бул. “Цар Освободител“ в частта му от Кооперативния пазар до кръговото кръстовище, като целта е това място да се превърне в алея на изкуствата и предпочитано място за отдих. Организаторите искат да спомогнат за естетизирането на градската среда и да доближат изкуството до хората чрез излагането му на алтернативни открити пространства. Настоящият проект на Училищното настоятелство „XXI ВЕК“ при ПГСАГ „Пеньо Пенев“–Русе ще доразвие и мултиплицира резултатите и добрия опит от миналогодишния проект „ФОКУСИ“, в рамките на който на алеята се материализираха ученически пластики след провеждане на конкурс, на тема „Екоарт“. Идеята на организаторите е да дообогатят експозицията и да дадат възможност на повече млади творци да покажат своите талант и способности.

Проект „ФОКУСИ“-2 /Формиране и обогатяване на културния усет, способности и интереси/ се осъществява с финансовата подкрепа на Общинска фондация „Русе-град на свободния дух“.