вторник, 17 юни 2014
С постановката „Шинел“ по Николай В. Гогол на театър „Кредо“, София, вчера (16.06.2014г.) в Русе стартира третото издание на Европейска театрална работилница. Събитието бе открито от директора на Драматичен театър „Сава Огнянов“ - Русе г-н Орлин Дяков и от заместник-кмета по „Европейско развитие“ г-н Страхил Карапчански.
В приветствието си към публиката в Голяма зала на Доходно здание г-н Карапчански говори за устойчивия характер на създадения културен продукт и водещата му роля в културния календар на Общината. „Използвам възможността да отбележа, че Европейска театрална работилница се вписва изключително добре в онова, което регионалните власти от двете страни на река Дунав се опитваме да правим, а именно да се възползваме от близостта си и да активизираме трансграничния обмен между двете страни. Важно е да се отбележи, че Русе и Гюргево станаха първите два европейски града, които разработиха своя граничен мастерплан за съвместно развитие до 2020 г. Това ни дава много възможности, както на инфраструктурно равнище, така и в сферата на културата, където тези контакти са най-близки, естествени и непреходни“, подчерта г-н Карапчански.
Директорът на Драматичен театър „Сава Огнянов“ г-н Орлин Дяков обясни, че тази година акцентът в Европейска театрална работилница ще бъде поставен върху независимите театрални продукции.
Програмата на Европейска театрална работилница включва още спектакли на театри от България и Румъния, както и представяне на книгите „Летопис на Драматичен театър „Сава Огнянов“ – Русе (1907-2014) и „Пиеси“ от Мирча М. Йонеску.
Европейска театрална работилница се организира от Драматичен театър „Сава Огнянов“ – Русе с подкрепата на Фондация „Русе – град на свободния дух“.
Първи Международен скулптурен симпозиум беше открит днес в Русе
вторник, 17 юни 2014
Кметът Пламен Стоилов получи награда за дарител на 2013 година
вторник, 17 юни 2014
Последни Новини
НИМХ обяви жълт код за значителни валежи за община Русе на 29 март
събота, 28 март 2026
Над 100 деца се включиха в турнира по карате шинкиокушин за Купата на…
събота, 28 март 2026
Пенчо Милков откри международния ултрамаратон „Дунав 24 ч. бягане“ в Русе
събота, 28 март 2026
Oтчетно-изборното събрание на запасното войнство в Русе бе уважено от…
събота, 28 март 2026
3 май е новата дата за концерта на Ара Маликян в Русе
петък, 27 март 2026
Седмичен отчет за дейността на общинската администрация
петък, 27 март 2026
Финалът на фестивала "Мартенски музикални дни": От магията на перкусиите…
петък, 27 март 2026
Заместник-кметът Димитър Недев приветства участниците в „Пролетни хирургични…
петък, 27 март 2026