сряда, 06 май 2015
Днес, в Лапидариума към Историческия музей, кметът Пламен Стоилов връчи сертификати на номинираните в кампанията „Посланик на Русе“.
На събитието присъстваха кметът, заедно със своите заместници, главният архитект на града, както и официални лица и номинирани в кампанията „Посланик на Русе“.
Г-н Стоилов приветства гостите на срещата и им благодари, че въпреки многото ангажименти, които имат, са намерили време да дойдат и да съпреживеят с русенци празника на града. Кметът заяви, че целта на срещата е посланиците да завещаят своя пример на русенци – борбен дух, безкраен стремеж към развитие и задоволство от постигнатото. Той допълни, че макар и мнозина от номинираните за посланици да се развиват извън пределите на страната ни, това не е повод за притеснение, а по-скоро повод за гордост и равносметка. Кметът каза, че като русенци трябва да се обединим около общата кауза да превърнем Русе в един по добър град за живеене, където да успеем да привлечем отново младите и успяващи хора. За финал г-н Стоилов заяви, че до сега всеки се е развивал и работил сам, а след днешната среща се надява заедно, ръка за ръка, обединени да постигнем общите си цели.
В кампанията „Посланик на Русе“ се включиха достойни граждани, успели или успяващи българи, свързани с града и допринесли с дейността си за неговото развитие. Сред тях са личности, пристигнали за срещата в града на свободния дух от 3 континента и десетки държави само с една единствена цел – да станат част от възраждането на Русе и утвърждаването му като един модерен град. Родно място на талантливи и достойни личности, град – притегателен център за младите и успяващи българи.
Част от кандидатите бяха номинирани повече от веднъж, а сред присъстващите бяха лекари, учители, културни дейци, бизнесмени, скулптури, писатели, актьори, дори и деца. Всички те, със своите дела и успехи са вдъхновили русенци, превръщайки се в модел за подражание, в областта, в която се развиват. Имат принос за обединяване и развитие на обществото, отличават се с доблест, иновативност и оригиналност.За съжаление част от посланиците бяха възпрепятствани да дойдат на днешната среща, но пристигнаха редица благодарствени писма, имейли, поздравителни адреси.
Сред номинираните, които успяха лично да присъстват на срещата в Лапидариума бяха номинираният за нобелова награда русенец проф. Самуел Рефетов, проф. Румяна Ценкова, преподавател в японския университет в Кобе, музикантът Илко Петров, певицата Камелия Тодорова, фотографът и актьор Симеон Лютаков, цигуларят Светлин Русев, диригентът Димитър Косев, проф. д-р Ангелина Киселова, дентален медик, талантливите деца Тереза Тодорова, Николай Димитров и Йоанна Делимаркова и много много други.
Посланиците на Русе имаха възможност да формулират послание върху част от огромен пъзел – Стена на посланията, оставяйки частица от себе си тук. Друга възможност за пърформърс беше изработването на шаржове, а в обособения фотокът те можеха да запечатат момента на срещата, както и да запишат видео послание, което ще бъде включено в кратък филм/клип – „Посланиците на Русе“.
Кметът присъства на празнична литургия и на церемонията по поднасяне на…
сряда, 06 май 2015
Русенски ученици грабнаха първите места на Международния конкурс „Математика…
четвъртък, 07 май 2015
Последни Новини
Синоптици предупреждават за предстояща гореща вълна
сряда, 19 август 2026
Временно се затваря за движение жп прелезът на ул. „Шипка“
сряда, 19 август 2026
Продължава благоустрояването на бул. „Съединение“
сряда, 19 август 2026
До 20 септември се записват участници за клубовете на Международния младежки…
вторник, 18 август 2026
Информационни консултации за еЗдраве ще се проведат на 19 август в Русе
вторник, 18 август 2026
Два електрически автобуса ще свържат Русе и Гюргево по нова устойчива…
понеделник, 17 август 2026
Започна подготовката по поставянето на бюст-паметника на княз Александър…
понеделник, 17 август 2026
Русе ще посрещне на 18 август гребците от Международната дунавска регата…
понеделник, 17 август 2026